Logo Race to Win
Rekord toru:30.585
Układ 2021KierowcaDawid_Śliczniak
Logo Cartmax
Logo Cartmax
Logo Cartmax
Logo Cartmax

W czwartek, 17 czerwca, lubelski tor Cartmax gościł zawodników podczas V Rundy Lubelskiej Ligi Kartingowej. Była to pierwsza runda ligi na nowych gokartach Sodi SR5, co zaowocowało wyrównaną walką o czołowe pozycje.

W zawodach udział wzięło 20 zawodników, m. in. tarnowianin Krystian Kopacki oraz aktualny lider klasyfikacji generalnej ligi Damian Stec. Kwalifikacje składały się z trzech przejazdów po 7 minut każdy. Z pole position do liczącego 25 okrążeń wyścigu startował Kopacki, zaraz za nim Oliwier Chłopek, a trzecią lokatę wywalczył Stec.

Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu zjazdu na 10-cio sekundowy pit-stop, Oliwier Chłopek na mecie zameldował się jako pierwszy, drugi był Damian Stec, a podium uzupełnił Krystian Kopacki. Warto nadmienić, że walka o pozycje w finale A trwała do ostatnich okrążeń, a sam wyścig był szalenie emocjonujący. Świadczy o tym chociażby fakt, że Kopacki na cztery okrążenia przed flagą w szachownicę jechał na 5 pozycji za Oliwią Jasińską i Pawłem Staszałkiem. Przed nami wakacyjna przerwa – do zmagań w Lubelskiej Lidze Kartingowej wrócimy już we wrześniu.

Wyniki:

Finał A
1. Oliwier Chłopek
2. Damian Stec
3. Krystian Kopacki

Finał B
1. Igor Szozda
2. Rafał Siedlecki
3. Marcin Barański